Get Adobe Flash player
Start Projekty

Projekty

 

RAZEM odkrywamy świat – niech moc będzie z nami !!!

To hasło pod jakim Stowarzyszenie Razem wraz ze Środowiskowym Domem Samopomocy będzie realizować projekt w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych ogłoszonego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie.

Zadanie jakie jest do zrealizowania, czyli: organizowanie regionalnych imprez kulturalnych, sportowych, turystycznych i rekreacyjnych dla osób niepełnosprawnych wspierających ich aktywność w tych dziedzinach będzie realizowane w okresie sierpień – listopad br.

W programie m.in. zajęcia i rozgrywki sportowe, pikniki integracyjne połączone z rozgrywkami sportowymi, gdzie każdy uczestnik – zawodnik zdobywa nagrodę - w końcu MOC jest z nami, a także wyjazd integracyjny..

Hasło naszego zadania „Razem odkrywamy świat” nie miałoby spełnienia, gdybyśmy tego świata nieodkryli. A gdzie najlepiej, najdokładniej poznać ŚWIAT. Oczywiście tam, gdzie co krok mamy do zobaczenia jego cuda. Co prawda w miniaturze, ale zawsze to cudo.

Park Miniatur Świat Marzeń w Inwałdzie to niezwykłe miejsce i do niego właśnie się udamy. Miejscowość położona w województwie małopolskim, gdzie na powierzchni 75 tys. m2 spotykamy dzieła, budowle wykonane ludzką ręką, które przedstawiają sławne budowle jak i cuda natury .

Podczas międzykontynetalnej podróży przez Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję, Meksyk można podziwiać miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego z tych państw. W ciągu zaledwie jednego dnia można stanąć pod Wieżą Eiffla, na Placu św. Piotra, przy posągach Moai, pod Bramą Brandenburską, przy gondoli cumującej w kanale wodnym otaczającym Plac św. Marka czy koło Muru Chińskiego. Większość miniatur, których w Parku Miniatur Świat Marzeń jest ponad 50, wykonanych zostało w skali 1:25. Plac i Bazylika św. Piotra jest wykonana w skali 1:15, a kompleks wenecki - Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Dzwonnica św. Marka - w skali 1:10.

Miejsce jest tak zaprojektowane, że podczas zwiedzania można odpocząć na ławeczkach w urokliwych zakątkach parku, ciesząc się widokiem pięknego ogrodu i kolorowych kwiatów.

Program jaki będziemy realizować to nie tylko fajny wyjazd i poznawanie świata. Część realizowanego zadania to zajęcia sportowe, rozgrywki międzyregionalne, m. in. zawody sportowe, udział w różnych konkurencjach sportowych z uczestnikami uczęszczającymi do Środowiskowego Domu Samopomocy w Woli Raniżowskiej.

Stoją przed nami zadania, z którymi musimy się zmierzyć. Przyświeca mam jeden cel – pokonać własne słabości, stoczyć walkę – nie z przeciwnikiem, ale z samym sobą, pokazać ile jesteśmy warci. Pokazać, że MOC jest z nami.

Nie walczymy o nagrody, walczymy o wartości jakimi jesteśmy my sami. Pokażemy na co nas stać. Zwyciężymy.

Osoby zainteresowane udziałem w piknikach oraz rozgrywkach sportowych są mile widziane. Wszystkich chcących wziąć udział w zawodach zapraszamy. Dla nas każdy jest zwycięzcą i na wszystkich czekają nagrody.