Get Adobe Flash player
Start Aktulaności

Aktualności

Aktualności 2019


Spotkanie Jasełkowo – Noworoczne

W dniu 17 stycznia br. w Środowiskowym Domu Samopomocy odbyło się uroczyste spotkanie jasełkowo – noworoczne. Przy wspólnym stole, zasiedli uczestnicy i pracownicy ŚDS, rodziny i opiekunowie oraz nasi goście i przyjaciele. Życzenia i wspólny posiłek wprowadziły rodzinny nastrój i prawie domową atmosferę. Spotkanie uświetnił występ jasełkowy w wykonaniu uczestników ośrodka, przeplatany wspólnym kolędowaniem. Spotkanie to utwierdziło nas w przekonaniu jak silna jest tradycja kolędowania, jak wielka jest potrzeba wspólnego spotykania się. Dla osób niepełnosprawnych wspólne kolędowanie jest ogromnym przeżyciem i stanowi bardzo szczególną okazję do zaprezentowania ich talentu, nie tylko wokalnego. Radość przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego scala uczestników, pomaga im przezwyciężyć wzajemne urazy, pozwala cieszyć się życiem. To uroczyste spotkanie na trwale wpisało się już w kalendarium wydarzeń, jako jedno z najważniejszych     w roku.

Dziękujemy Wszystkim za przybycie.

ZDJĘCIA


OGLĄDAMY WYSTAWY

W dniu 22 stycznia wybraliśmy się do „Galerii pod Ratuszem” na wystawę plac Pani Lucyny Organiściak. Nie mogliśmy przegapić tej wystawy, gdyż Pani Lucyna przez wiele lat pracowała w naszym Ośrodku. Dzięki jej staraniom nasi uczestnicy zawsze byli w czołówce laureatów wszelkich konkursów i przeglądów plastycznych.„Sztuka obmywa duszę z kurzu codzienności” tak brzmi motto malarki Lucyny Organiściak  – członkini Aktywnej Grupy Twórców. W swoich pracach Pani Lucyna przenosi nas  w wiejskie pejzaże prezentujące błogi świat wakacji z dzieciństwa, kolorowe kwiaty, pejzaże i in.

Pani Lucyno gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Choć okres Bożego narodzenia minał to nadal towarzysza mam kolędy i wystój świąteczny. Dom Kultury w Głogowie Młp. zgromadził spora ilość szopek bożonarodzeniowych. Wystawa robi wrażenie, gdyż prezentowane prace wykonane są różnymi technikami. Jest to  i rysunek, i wypalanka, i są prace rzeźbione, i z piernika, i wiele innych ciekawych prac.

Nasi uczestnicy mieli możliwość podziwiać te małe dzieła.

ZDJĘCIA


XII Integracyjny Przegląd Kolęd i Jasełek w Baranowie Sandomierskim

W dniu 31 stycznia 2019 r. na deskach Miejskiego Domu Kultury w Baranowie Sandomierskim mieliśmy zaszczyt wziąć udział w XII Integracyjnym Przeglądzie Jasełek i Kolęd.

Występujący to uczestnicy środowiskowych domów samopomocy i warsztatów terapii zajęciowej z ponad 20 ośrodków.

Przegląd nawiązuje do kolędniczych zwyczajów i bożonarodzeniowych tradycji. W tym roku biorący udział w Przeglądzie postawili wysoko poprzeczkę, zarówno pod względem wyboru repertuaru jak i strojów. W roli konferansjera, jak co roku, wystąpił niezastąpiony Pan Wojciech Gwoździowski, który jak zwykle spisał się świetnie w swojej roli. W Przeglądzie nie ma wygranych i przegranych, a nagrodą dla zespołów uczestniczących w Przeglądzie był aniołek i dyplom za uczestnictwo oraz słodki upominek.

Nasz Dom reprezentowało 2 uczestników: Justyna z kolędą „Zaśnij Dziecino” i Janusz „ Nad Betlejem w ciemna noc”. Ich wykonanie wzbudziło duży aplauz.

ZDJĘCIA


„MISZMASZ” i MY

Bohaterowie przebojów "Kogel Mogel" i "galimatias, czyli Kogel Mogel 2" powracają!

W czwartek 7 lutego uczestnicy ŚDS w Wysokiej Głogowskiej wybrali się do kina Helios w Rzeszowie na film "”Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3". Jest to komedia romantyczna, kontynuacja głośnego hitu sprzed kilkunastu lat.

Główne role w filmie zostały w większości zagrane przez znanych polskich aktorów. Gwiazdorska obsada, humor, wzruszenia, przebojowa muzyka oraz bohaterowie, których nie da się nie lubić.W filmie bohaterowie przeżywają swoje problemy, które odzwierciedlają się w ich codziennym życiu. Bohaterowie przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej, …..lub lepiej.


NASZE PIERWSZE SUKCESY

13 lutego br. na zaproszenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Kolbuszowej uczestnicy naszego ośrodka brali udział w II Towarzyskich Rozgrywkach Sportowych – Turnieju Szachowo – Warcabowym, Skoczku, Tenisie Stołowym. Celem turnieju była popularyzacja szachów wśród uczestników ŚDS jako efektywnej formy rozwoju umysłowego oraz kształtowanie alternatywnych sposobów spędzania czasu wolnego Spotkanie rozpoczęło się powitaniem wszystkich na sali, wyjaśnieniu celu jakiemu jest poświęcony i ogłoszono otwarcie imprezy sportowej. Rozpoczęcie turnieju poprzedziło losowanie, które zadecydowało także o kolejności rozgrywek w poszczególnych kategoriach. Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze na wysokim poziomie technicznym. Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników oraz prezentowaną przez nich postawę fair-play. Nasz Ośrodek reprezentowali: Janusz – szachy, Piotrek – skoczek, Łukasz – tenis, Teresa –tenis. Po bardzo zaciętej i wyrównanej grze najlepszy wśród naszych uczestników okazał się Łukasz  – III miejsce w Turnieju Tenisa Stołowego Mężczyzn i Janusz – II miejsce w Turnieju Szachowo - Warcabowym.

Dziękujemy wszystkim współzawodnikom za uczestnictwo w turnieju i gratulujemy.

ZDJĘCIA


BAL MASKOWY W KOLBUSZOWEJ

Karnawał trwa w najlepsze, dlatego 26 lutego uczestnicy ŚDS w Wysokiej postanowili wykorzystać czas na zabawę i skorzystać z zaproszenia Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kolbuszowej Górnej na Bal Maskowy. W zabawie, prócz gospodarzy, wzięli udział także goście z innych zaprzyjaźnionych ośrodków. Bawiliśmy się w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej. Tańcom nie było końca. Były one przeplatane konkursami, m.in. na najbardziej oryginalny strój, taniec…. I tu był bardzo trudny wybór dla jury, by wyłonić zwycięzcę, bo wszyscy uczestnicy zabawy zachwycili swoją pomysłowością - ich stroje były kolorowe i zabawne. Nagrody i dyplomy do ośrodka przywieźli: Madzia       i Marcin. Gratulujemy.Nie zabrakło oczywiście również poczęstunku, niezbędnego w tym przypadku dla wzmocnienia sił do dalszej zabawy. Dowodem na to, że impreza była udana były goszczące na twarzach „balowiczów” uśmiechy. Dziękujemy za zaproszenie i miło spędzony czas.

ZDJĘCIA


Tłusty czwartek i zabawa karnawałowa w naszym Ośrodku

Tłusty czwartek to staropolski zwyczaj i tradycja pieczenia  i zjadania pączków i faworków (zwanych też chrustami), rozpoczyna ostatni tydzień karnawału i jest świętem zwyczajowym. W Polsce w ten dzień prawie wszyscy pochłaniają duże ilości pączków z nadzieniem różanym (i nie tylko). Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, to dalszej części roku nie będzie mu się wiodło. Oczywiście w naszym Środowiskowym Domu Samopomocy każdy chciał zapewnić sobie szczęście na cały rok i z apetytem wszyscy uczestnicy pałaszowali słodkości w postaci pączków, które otrzymaliśmy z od Pani Prezes Gminnej Spółdzielni w Głogowie Młp., by tego szczęścia było jeszcze więcej. W tym dniu zorganizowaliśmy również zabawę ostatkową w naszym ośrodku. Ten karnawał obfitował w wiele ciekawych imprez.

ZDJĘCIA


JAK KARNAWAŁ TO KARNAWAŁ

Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. Warto czasami oderwać się od szarej rzeczywistości i trochę poszaleć na imprezach karnawałowych. Tak też zrobili uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Wysokiej Głogowskiej i dosłownie w ostatni dzień karnawału 5 marca skorzystali z zaproszenia na Zabawę Karnawałową do zaprzyjaźnionego Środowiskowego Domu Samopomocy w Woli Raniżowskiej. Impreza nasycona była atrakcjami i niespodziankami. Zaproszeni goście z innych zaprzyjaźnionych ośrodków, niesamowite doznania muzyczne, oraz mnóstwo pysznego jedzenia sprawiły, że ten bal karnawałowy rzeczywiście miał integracyjny charakter. Dla wszystkich uczestników był to niezapomniany dzień. Dzień pełen wrażeń   i niespodzianek oraz pełnej radości zabawy. Dziękujemy za zaproszenie i wspaniałą zabawę.

ZDJĘCIA